http://run.to/foot

FOOT
Obsah
Nové
Běh
  Rukoveť
  Maratón
  Kalkulačky
  Odhad časů
  Běh v Praze [7]
  Závody
  SW
Boty
  Recenze [5]
Plavčo
  Bazény [23]
:-D
  Links
  Profile
  QuestBook
  Bazar [Přidat]
  Feedback

Download
Lokálně
 Tréninkový deník
=->
 Oddílová evidence

Google search
Dotaz:

Jazyk:


Altavista search
Dotaz:

Jazyk:

Recenze běžeckých bot
Na této stránce by jsem chtěl s vaší pomocí shromažďovat názory na boty ve kterých běháte. Podle reklamy výrobců se při jejich koupi nelze řídit a proto mohou být při rozhodování velmi cenné osobní zkušenosti ostatních běžců. Zajímavá jsou především srovnání různých modelů, které jste vyzkoušeli.

Recenze a reakce posílejte na UltraDvorka@email.cz, můžete také použít následující formulář:
jméno:* email:*
text:
* ... není nutné
Reebok Aztrek 96'
Aztreky Dvořka: Reebok Aztrek byly první boty, které jsem si pořídil pouze na běhání. Kupoval jsem je podle mezinárodního spotřebitelského testu. Aztreky jsou boty určené především pro trénink. Vlastnost, která je v recenzích obvykle charakterizuje je velká stabilita. Mají však také celkem slušné tlumení, jsou lehké, pohodlné a dlouho vydrží.

Běhalo se mi v nich skvěle, jenže po běhu delším než 10K se mi pravidelně objevily celkem drsné puchýře na vnitřní straně chodidel. S odstupem času jsem zjistil, že test byl téměř rok starý a tak jsem bohužel pořídil "remake" úspěšného modelu - a v tom byl ten problém. Podle mého názoru měl tento model "konstrukční vadu", kterou byl nesmyslný ozdobný rantlík na vnitřní straně podrážky, který způsoboval otlaky. Jsem přesvědčen o tom, že stejné problémy museli mít i ostatní běžci s průměrně širokým chodidlem. Nicméně občas Aztreky na závodech potkávám.

Odběhal jsem v nich pouze 800km a vzhledem ke stálým problémům jsem je musel vyměnit.

Petr Lhota: Podle mého názoru to zase byly úplně nejlepší běžecké boty jaké jsem měl na sobě. Naopak ihned od prvních kilometrů mě seděly. Jejich, z mého pohledu jednoznačná nevýhoda spočívala v tom, že asi po 800km na nich byla znát značná opotřebovanost zejména švi.Tento problém ale mohl nastat kvůli reakci se solí a špatnou údržbou bot. Přes tento fakt to byly pro mne nejlepší boty jaké jsem kdy obul.


Brooks Vapor
Nebezpečné výpary z potůčků... Když se u nás objevily první Brooksy, moc dlouho jsem neváhal a rozhodl jsem se, že si nějaké pořídím. Značku Brooks jsem znal z Internetu jako levné ale kvalitní boty s velmi dobrým tlumením. Zvlášť se mi líbil model Brooks Beast, ten k nám však dovezen nebyl a tak jsem sáhnul po Brooks Vapour. A myslím, že jsem neprohloupil.

Jsou to velmi lehké a vzdušné boty s originálním systémem tlumení (Hydroflow). Ve stabilnějších botách jsem nikdy neběhal. Mají velmi účinnou a masivní "anti-pronační" konstrukci a jsou velmi pohodlné.

Jejich největší slabinou je pravděpodobně výše zmíněné tlumení. V tomto směru mi vyhovují na tratích do 2OK. Běžel jsem v nich i dva maratóny a jednu 6 hodinovku. Po těchto bězích jsem však celkem cítil kolena a především kyčle, na což jsem u Adidas Response nebyl zvyklý. Na každodenní trénink na asfaltu nejsou také příliš vhodné.

V recenzích na Internetu si běžci často stěžují, že toho tyto boty moc nevydrží. Já má v nich naběháno něco přes 2000K a vypadají skoro jako nové a to i přesto, že je téměř každé dva měsíce peru v pračce.


Adidas Response TR Plus 97'
Použité Responsy... Asi nejlepší běžecké boty, které jsem měl. Tento model patřil mezi vůbec nejůspěšnější z produkce firmy Adidas. V naprosto nezměněné podobě se objevil v kolekci této firmy 3 (slovy tři) roky po sobě. Paradoxně jsem boty koupil pouze protože se mi líbily (po koupi Reebok Aztrek jsem se zapřísahal, že už v životě nebudu číst, natož se řídit jakýmikoli testy).

Responsy jsou určeny do terénu - mají tomu odpovídající podrážku, svršek a především zpevněnou špičku. Co je na nich absolutně fantastické je jejich tlumení. Neobsahují žádné nesmyslné včelí plástve (Reebok) ani "spojité nádoby" (Brooks), ale férovou pěnu. Běh, a to i po asfaltu, je v nich až neuvěřitelně pohodlný. Jsou to boty jak na asfalt, tak do terénu. Je to ideální tréninková obuv.

Naběhal jsem v nich už hodně přes 3000K, ale stále nemám to srdce je vyhodit, přestože se už pomalu začínají rozpadat.


New Balance 803
Spain boot Pavel Pick: Sám jsem si již koupil troje NB a jsem s nimi vcelku spokojen. Vlastně nikdy jsem neměl na noze lepší botu. Boty jsou záměrně vyráběny s vyšší patou, ta však nevyhovuje každému. Alfa&omega všech bot je ve vyzkoušení a prvním pocitu. Tyto boty jsou na mou nohu naprosto dokonalé, tudíž je musím jen chválit. Kolega a spoluběžec taktéž zakoupil NB a má s nimi níže popsané problémy. Já jsem zkoušel jeho, a nedovedu si představit, jak bych v nich měl něco uběhnout. Prostě nohy máme každý jinačí a proto každému vyhovuji jiná bota. Ještě pro doplnění. Zakoupil jsem si přes Internet NB 303, které jsou dělané bohužel jinačím způsobem a nesednou mi, a právě kolega si je nemůže vynachválit. Nezáleží na značce - záleží na konkrétní noze a konkrétní botě!

Luboš Louženský: Mám New Balance 803 ale nejsem s nimi moc spokojený. Mám pocit, že na patě je bota zbytečně vysoká a tlačí mi na achilovku. Co se týká kvality tlumení došlapu a funkčnosti podrážky pro běh v terénu, tak je ale musím pouze chválit.

Dvořka:New Balance 803 jsem si koupil ve velkém očekávání - zvlášť jsem doufal v nepřekonatelné tlumení - vzápětí ale přišlo zklamání. Tlumení musím zhodnotit jako více než průměrné. Svršek je ušitý z velmi nepoddajného materiálu, a nepodařilo se mi ho rozběhat ani po dvou měsících. Naběhal jsem v nich asi 250km a pak jsem je dal pryč - osobně jsem si je překřtil na pár "španělských bot".


Nike Air Imara
Jitka Svobodová: Nike Air Imara jsou dost v pohodě. Dá se v nich běhat všude. Jsou lehké, pevné a pohodlné. Na to že stály jen 2000,- je to dost dobrý!


Předchozí Listování Následující

Homepage: http://run.to/foot - EMail: ultradvorka@email.cz
Dvorka - member of the e-mental ring, is powered by Radio1 & Linux & GIMP.
Martin Dvorak
1997-2002
Aktuálně
 Co je nového
 Deník Sport
 Počasí
 Věštba

Konference
 Běh
 Atletika
 Kolo
 Velo

Linky
Seznam
 Atletika
 Závody
Stránky
 beh.cz
 Spanker
 Bróťa
 TvBoss
 Klub 100 M
 Veteráni
Spanker
 Společné tréninky
 Autem na závody
=->
 Runner's world

FOOT mailing list

Jméno:

Email:[ Info ]